Yeşilyurt Spor Kulübü


İstanbul’un en mutena semtlerinden biri olan Yeşilyurt’ta,1956 yılında, sahilde ve yeşillikler içerisinde 33.000 m2’lik bir alanda kurulmuş Yeşilyurt Spor Kulübü sportif ve sosyal faaliyetlerin bir arada olduğu Türkiye’nin en nadide tesislerindendir.

Kulüp içerisinde 4’ü kapalı olmak üzere toplam 9 adet tenis kortu, 2 adet yüzme havuzu, Voleybol ve Basketbol maçlarının oynandığı 800 seyirci kapasiteli Kapalı spor salonu, Sporcu eğitim merkezi, Sporcu kondisyon merkezi, Sporcu lojmanları, Sporcu lokalleri bulunmaktadır.

Yaz ve Kış Spor Okulları, Dans Kursları, Türk Sanat Müziği Korosu, Briç, Fitness merkezi, Spa, Konferans Salonu, Cafe, Restaurant ve Balo Salonları ile sosyal anlamda da hizmet vermektedir. Kulüp içerisinde üyelerimize hizmet veren 11 adet işletme, Bay-Bayan Kuaför, Spor malzemeleri satış mağazası bulunmaktadır.

Bu güne kadar Milli Takım’lara yüzlerce sporcu yetiştirmiş olan kulübümüz halen Milli Takım’lara ve Türk sporunun geleceğinde önemli rol oynayacak gurur kaynağı sporcular yetiştirmektedir. Voleybol, Basketbol, Yüzme, Tenis, Yelken, Sutopu branşlarında, A Takım, PAF Takım, Genç, Yıldız, Küçük ve Minik Takımlarda ve spor okullarında toplam 2000’e yakın sporcusuyla Türkiye Liglerinde ve Uluslararası müsabakalarda yer almaktadır.

Sanata, kültüre, spora ve sosyal yaşama değer veren üyeleriyle her dönem kamuoyunun takdirini kazanmış olan kulübümüz bundan sonra da en önemli misyonu olan, Çağdaş Türk gençleri yetiştirmeye devam edecektir.